e-superfood - naturalna żywność

Darmowa dostawa od 199zł

Wymień punkty na produkty gratisowe :)

Progi zakupowe >300zł i >500zł

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

Do darmowej dostawy: 199,00 zł

0,00 zł 0

Zawartość koszyka

Potrzebujesz jeszcze 199.00zł do darmowej dostawy (DPD automat paczkowy).

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania

Rośliny Strączkowe Ekologiczne

Filtruj/sortuj
Opcje przeglądania
Bezglutenowe
BIO ekologiczne
KETO i Low Carb
Nowość
Promocja

Produkty strączkowe BIO: soczewica, ciecierzyca, fasola, groch i mix strączkowych. Ekologiczne, część bezglutenowa. Kup online w e-superfood.pl!

Ciecierzyca ziarno bezglutenowe BIO 400g

Ciecierzyca ziarno bezglutenowe BIO 400g
Ciecierzyca ziarno bezglutenowe BIO 400g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12949
Ciecierzyca ziarno bezglutenowe BIO 400g

Kraj Pochodzenia: Turcja

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Ciecierzyca 100%.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,90 zł
( 1 kg = 24,75 zł )
szt.

Fasolka Adzuki BIO 500g BioPlanet

Fasolka Adzuki BIO 500g BioPlanet
Fasolka Adzuki BIO 500g BioPlanet
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 20906
Fasolka Adzuki BIO 500g BioPlanet

Fasolka Adzuki wyróżnia się słodkawym smakiem z nutą orzechową. Można jej używać jako dodatek do mięs, past i gulaszów.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,50 zł
( 1 kg = 25,00 zł )
szt.

Fasolka Biała BIO 400 g

Fasolka Biała BIO 400 g
Fasolka Biała BIO 400 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12951
Fasolka Biała BIO 400 g

Kraj Pochodzenia: Chiny

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Fasolka biała 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 10,50 zł
( 1 kg = 26,25 zł )
szt.

Fasolka biała JAŚ BIO 400 g

Fasolka biała JAŚ BIO  400 g
Fasolka biała JAŚ BIO 400 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 14867
Fasolka biała JAŚ BIO 400 g

Kraj Pochodzenia: Polska

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 400 g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Fasolka biała Jaś 100%

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,60 zł
( 1 kg = 29,00 zł )
szt.

Fasolka Biała JAŚ BIO 400g ziarno Ekologiko

Fasolka Biała JAŚ BIO 400g ziarno Ekologiko
Fasolka Biała JAŚ BIO 400g ziarno Ekologiko
Producent: Ekologiko | Kod produktu: 22550
Fasolka Biała JAŚ BIO 400g ziarno Ekologiko

Fasolka Biała JAŚ BIO 400g – duże, ekologiczne ziarno bogate w białko i błonnik. Idealna do zup, past i dań głównych. 100% ekologiczna uprawa.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,90 zł
( 1 kg = 32,25 zł )
szt.

Fasolka Czarna BIO 500 g

Fasolka Czarna BIO 500 g
Fasolka Czarna BIO 500 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12950
Fasolka Czarna BIO 500 g

Kraj Pochodzenia: Chiny

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -500g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Fasolka czarna 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 10,40 zł
( 1 kg = 20,80 zł )
szt.

Fasolka czerwona Kidney BIO 400 g

Fasolka czerwona Kidney BIO 400 g
Fasolka czerwona Kidney BIO 400 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12962
Fasolka czerwona Kidney BIO 400 g

Kraj Pochodzenia: Chiny

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Fasolka kidney 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,00 zł
( 1 kg = 27,50 zł )
szt.

Fasolka MUNG BIO 500g

Fasolka MUNG BIO 500g
Fasolka MUNG BIO 500g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12953
Fasolka MUNG BIO 500g

Kraj Pochodzenia: Uzbekistan

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 500g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Fasolka mung 100%.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,00 zł
( 1 kg = 22,00 zł )
szt.

Fasolka Pinto BIO 400g Bio Planet

Fasolka Pinto BIO 400g Bio Planet
Fasolka Pinto BIO 400g Bio Planet
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 20095
Fasolka Pinto BIO 400g Bio Planet

Ekologiczna fasolka Pinto. Świetna do sałatek, zup, potrawek. Jej efektowny wygląd sprawia, że chętnie jest wykorzystywana. Można ją stosować jako zamiennik zwykłej, białej fasoli.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,60 zł
( 1 kg = 29,00 zł )
szt.

Groch zielony połówki BIO 500g Bio Planet

Groch zielony połówki BIO 500g Bio Planet
Groch zielony połówki BIO 500g Bio Planet
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 20791
Groch zielony połówki BIO 500g Bio Planet

Ekologiczny groch zielony zastosowanie znajduje głównie w tradycyjnych potrawach, jest doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego, dzięki czemu stanowi idealną bazę dla kuchni wegańskiej i wegetariańskiej.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,90 zł
( 1 kg = 25,80 zł )
szt.

Groch żółty BIO 400g

Groch żółty BIO 400g
Groch żółty BIO 400g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 13203
Groch żółty BIO 400g

Kraj Pochodzenia: Węgry

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt 400 g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Groch żółty 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 8,90 zł
( 1 kg = 22,25 zł )
szt.

Mix strączkowych BIO 400 g

Mix strączkowych BIO 400 g
Mix strączkowych BIO 400 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12959
Mix strączkowych BIO 400 g

Kraj Producenta: Polska

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -400 g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Fasolka czarna, ciecierzyca, soczewica brązowa, soczewica czerwona, soczewica brązowa mała, fasolka Kidney, fasolka Pinto.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 10,79 zł
( 1 kg = 26,98 zł )
szt.

Soczewica BIAŁA Luskana Urid Dal 500g Sattva

Soczewica BIAŁA Luskana Urid Dal 500g Sattva
Soczewica BIAŁA Luskana Urid Dal 500g Sattva
Producent: Sattva | Kod produktu: 22375
Soczewica BIAŁA Luskana Urid Dal 500g Sattva

Soczewica biała łuskana Urid Dal 500g Sattva – błyskawiczne gotowanie, 25 g białka i 59 g węglowodanów w 100 g. Bezglutenowa, idealna do dań indyjskich i kremowych zup. Sprawdź!

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,90 zł
( 1 kg = 19,80 zł )
szt.

Soczewica brązowa BIO 500g

Soczewica brązowa BIO 500g
Soczewica brązowa BIO 500g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 10805
Soczewica brązowa BIO 500g

Kraj Pochodzenia: Turcja

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -500g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Soczewica brązowa 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,90 zł
( 1 kg = 19,80 zł )
szt.

Soczewica czarna BIO 400g

Soczewica czarna BIO 400g
Soczewica czarna BIO 400g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 10803
Soczewica czarna BIO 400g

Kraj Pochodzenia: Kanada

Producent: BioPlanet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt -400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Składniki

Soczewica czarna Beluga 100%

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 15,90 zł
( 1 kg = 39,75 zł )
szt.

Soczewica czerwona BIO 400g

Soczewica czerwona BIO 400g
Soczewica czerwona BIO 400g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12251
Soczewica czerwona BIO 400g

Kraj Pochodzenia: Turcja

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Soczewica czerwona 100%.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 10,50 zł
( 1 kg = 26,25 zł )
szt.

Soczewica zielona BIO 400g

Soczewica zielona BIO 400g
Soczewica zielona BIO 400g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 12252
Soczewica zielona BIO 400g

Kraj Pochodzenia: Rosja

Producent: Bio Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 400g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Soczewica zielona 100%.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,90 zł
( 1 kg = 29,75 zł )
szt.

Soja żółta BIO 400 g

Soja żółta BIO 400 g
Soja żółta BIO 400 g
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 13120
Soja żółta BIO 400 g

Kraj pochodzenia: Chiny

Producent: BIO Planet

Opakowanie jednostkowe: 1 szt - 400 g

Jednostka sprzedaży: 1 szt

Produkt posiada CERTYFIKAT BIO

Składniki

Soja żółta 100%.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 8,90 zł
( 1 kg = 22,25 zł )
szt.

Produkty strączkowe BIO – ekologiczna fasola, soczewica, ciecierzyca i groch

W kategorii produkty strączkowe BIO w e-superfood.pl znajdziesz suche nasiona roślin strączkowych z certyfikowanych upraw ekologicznych: fasolę w wielu odmianach, soczewicę, ciecierzycę, groch oraz gotowy mix strączkowych. Rośliny strączkowe zawierają białko, błonnik i żelazo, dlatego są stałym elementem diety wegetariańskiej i wegańskiej. Sprawdzą się w zupach, gulaszach, curry, pastach kanapkowych, hummusie, pasztetach i sałatkach.

Rodzaje strączkowych w naszej ofercie

Fasola BIO

Do wyboru m.in. fasolka biała i Jaś (do zup, zapiekanek i fasolki po bretońsku), czerwona Kidney i pinto (do chili i kuchni meksykańskiej), czarna (do burrito i sałatek), adzuki (do kuchni azjatyckiej i deserów) oraz fasolka mung (do dali, sałatek, a także do kiełkowania).

Soczewica BIO

Soczewica czarna, żółta i biała łuskana (urid dal) to podstawa dań kuchni indyjskiej, kremowych zup i wegańskich kotletów. Soczewice łuskane gotują się szybko i nie wymagają długiego moczenia.

Ciecierzyca BIO

Ciecierzyca bezglutenowa BIO to baza hummusu, falafeli, curry i pieczonych przekąsek. Można ją też mielić na mąkę lub gotować do sałatek.

Groch żółty i zielony

Groch żółty i zielony (połówki) sprawdzą się w klasycznej grochówce, purée i zupach-kremach.

Mix strączkowych BIO

Mieszanka strączkowych BIO (fasola, ciecierzyca i kilka rodzajów soczewicy) to wygodne rozwiązanie do zup, dań jednogarnkowych, pasztetów i past, gdy nie chcesz kupować kilku osobnych opakowań.

Jak gotować rośliny strączkowe? Orientacyjne czasy

Rodzaj Moczenie Gotowanie
Fasola biała, Jaś, czarna, pinto, Kidney 8–12 godzin ok. 60–90 minut
Ciecierzyca 8–12 godzin ok. 60–90 minut
Fasolka adzuki 4–8 godzin ok. 45–60 minut
Fasolka mung opcjonalnie do 4 godzin ok. 30–45 minut
Groch żółty i zielony (połówki) opcjonalnie 8 godzin ok. 40–60 minut
Soczewica czerwona, żółta, biała łuskana bez moczenia ok. 10–20 minut
Soczewica czarna i brązowa bez moczenia ok. 20–30 minut

Czasy są orientacyjne i zależą od partii nasion oraz twardości wody. Przed gotowaniem opłucz strączkowe, a po moczeniu odlej wodę i gotuj w świeżej. Fasolę (zwłaszcza czerwoną Kidney) zawsze gotuj do pełnej miękkości, bo surowa lub niedogotowana nie nadaje się do jedzenia. Nie solić na początku gotowania, bo może to wydłużyć czas miękczenia.

Pomysły na dania ze strączkowych

  • Zupy i gulasze: krem z soczewicy, grochówka, fasolówka, chili sin carne.
  • Kuchnia indyjska: dal z soczewicy, curry z ciecierzycy.
  • Pasty i dipy: hummus, pasta z białej fasoli, pasta z soczewicy do kanapek.
  • Wegańskie kotlety i pasztety: z ciecierzycy, czerwonej soczewicy lub mixu strączkowych.
  • Sałatki: ciecierzyca, czarna fasola i soczewica z warzywami i oliwą.

Do past i hummusu polecamy też tahini i pasty z działu kremy i pasty, a jako chrupiący dodatek nasiona i pestki.

Dlaczego warto wybrać strączkowe BIO z e-superfood.pl?

Strączkowe BIO pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, prowadzonych zgodnie z unijnymi przepisami o rolnictwie ekologicznym. W ofercie znajdziesz produkty sprawdzonych marek, takich jak Bio Planet, Ekologiko i Sattva. Przy każdym produkcie podajemy skład, wartości odżywcze i oznaczenia, np. „bez glutenu". Uzupełnij zamówienie o inne produkty z działu orzechy, nasiona i owoce suszone lub superfood.

Jak przechowywać suche strączkowe?

Trzymaj je w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, z dala od wilgoci. Ugotowane strączkowe przechowuj w lodówce do 3–4 dni lub zamroź w porcjach.

Najczęściej zadawane pytania

Czy strączkowe trzeba moczyć?

Fasolę, ciecierzycę i groch zwykle moczy się kilka godzin, co skraca czas gotowania. Soczewice łuskane oraz fasolkę mung można gotować bez moczenia.

Ile gotować fasolę i ciecierzycę?

Po namoczeniu zwykle 60–90 minut, aż będą miękkie. Pełne miękkości wymaga zwłaszcza fasola Kidney. Czas skraca garnek ciśnieniowy.

Czy strączkowe są bezglutenowe?

Naturalnie tak, ale w trakcie przetwarzania i pakowania mogą mieć kontakt z glutenem. Szukaj oznaczenia „bez glutenu" przy konkretnym produkcie, np. przy ciecierzycy BIO.

Czym różni się soczewica czerwona, żółta i czarna?

Czerwona i żółta są łuskane, gotują się szybko i rozpadają na kremową konsystencję, dlatego pasują do zup i dali. Czarna i brązowa dłużej zachowują kształt, więc lepiej nadają się do sałatek i dań, w których ziarna mają być w całości.

Czy rośliny strączkowe mogą uczulać?

Tak. Niektóre strączkowe, np. soja, łubin i orzeszki ziemne, należą do alergenów. Osoby uczulone powinny czytać etykiety i w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium