e-superfood - naturalna żywność

Darmowa dostawa od 199zł

Wymień punkty na produkty gratisowe :)

Progi zakupowe >300zł i >500zł

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

Do darmowej dostawy: 199,00 zł

0,00 zł 0

Zawartość koszyka

Potrzebujesz jeszcze 199.00zł do darmowej dostawy (DPD automat paczkowy).

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania

Sery i Nabiał Wege – Roślinne Zamienniki Sera, Jogurtu i Kefiru

Filtruj/sortuj
Opcje przeglądania
Bezglutenowe
BIO ekologiczne
KETO i Low Carb
Promocja

Sery vege i produkty seropodobne to roślinna alternatywa dla tradycyjnych serów, idealna dla wegan i osób z nietolerancją laktozy. Bazują na oleju kokosowym, orzechach nerkowca lub soi, zachowując strukturę i smak zbliżony do tradycyjnego sera. Sprawdź naszą ofertę serów wege do kanapek, pizzy i zapiekanek.

Jogurt pitny wege z nerkowców BIO 200g BERT

Jogurt pitny wege z nerkowców BIO 200g BERT
Jogurt pitny wege z nerkowców BIO 200g BERT
Producent: BERT | Kod produktu: 21200
Jogurt pitny wege z nerkowców BIO 200g BERT

Wegańska wersja pitnego jogurtu z orzechów nerkowca.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,99 zł
( 1 kg = 49,95 zł )
szt.

Kefir wege pitny z nerkowców BIO 200g BERT

Kefir wege pitny z nerkowców BIO 200g BERT
Kefir wege pitny z nerkowców BIO 200g BERT
Producent: BERT | Kod produktu: 20559
Kefir wege pitny z nerkowców BIO 200g BERT

Wegańska wersja kefiru z orzechów nerkowca Bert. Można ją wykorzystać do deserów i koktajli wegańskich.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,99 zł
( 1 kg = 49,95 zł )
szt.

Produkt seropodobny Toczony z suszonymi pomidorami 140g Wege Siostry

Produkt seropodobny Toczony z  suszonymi pomidorami 140g Wege Siostry
Produkt seropodobny Toczony z suszonymi pomidorami 140g Wege Siostry
Producent: Wege Siostry | Kod produktu: 22225
Produkt seropodobny Toczony z suszonymi pomidorami 140g Wege Siostry

Alternatywa roślinna dla sera z pomidorami suszonymi i czosnkiem niedźwiedzim.

Dostępność: brak towaru

Cena: 24,90 zł
( 1 kg = 177,86 zł )
  • produkt niedostępny

Produkt typu Mascarpone 150g Wege Siostry

Produkt typu Mascarpone 150g Wege Siostry
Produkt typu Mascarpone 150g Wege Siostry
Producent: Wege Siostry | Kod produktu: 22223
Produkt typu Mascarpone 150g Wege Siostry

Produkt z nerkowców typu mascarpone.

Dostępność: brak towaru

Cena: 12,99 zł
( 1 kg = 86,60 zł )
  • produkt niedostępny

Ser wegański Sałatkowy z orzechów nerkowca 150g Wege Siostry

Ser wegański Sałatkowy z orzechów nerkowca 150g Wege Siostry
Ser wegański Sałatkowy z orzechów nerkowca 150g Wege Siostry
Producent: Wege Siostry | Kod produktu: 22520
Ser wegański Sałatkowy z orzechów nerkowca 150g Wege Siostry

Wyrazisty smak, kremowa konsystencja i 14% orzechów nerkowca. Wegański ser sałatkowy od Wege Sióstr idealny do sałatek, wrapów i kanapek. Bez laktozy, z białkiem grochu i bobu. Sprawdź!

Dostępność: brak towaru

Cena: 12,99 zł
( 1 kg = 86,60 zł )
  • produkt niedostępny

SERopodobny produkt wegański Nuzzarella typu mozzarella z nerkowców BIO 150g Bert

SERopodobny produkt wegański Nuzzarella typu mozzarella z nerkowców BIO 150g Bert
SERopodobny produkt wegański Nuzzarella typu mozzarella z nerkowców BIO 150g Bert
Producent: BERT | Kod produktu: 21004
SERopodobny produkt wegański Nuzzarella typu mozzarella z nerkowców BIO 150g Bert

Wegańska wersja sera mozzarella. Produkt o kremowej, gładkiej konsystencji sporządzony z orzechów nerkowca. Idealny do sałatek, zapiekanek, pizzy.

Dostępność: brak towaru

Cena: 16,90 zł
( 1 kg = 112,67 zł )
  • produkt niedostępny

SERopodobny produkt wegański PerFetta typu feta z migdałów i nerkowców BIO 150g Bert

SERopodobny produkt wegański PerFetta typu feta z migdałów i nerkowców BIO 150g Bert
SERopodobny produkt wegański PerFetta typu feta z migdałów i nerkowców BIO 150g Bert
Producent: BERT | Kod produktu: 21033
SERopodobny produkt wegański PerFetta typu feta z migdałów i nerkowców BIO 150g Bert

Wegańska wersja sera feta. Produkt o kremowej konsystencji sporządzony z migdałów i orzechów nerkowca. Idealny do sałatek. 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 19,80 zł
( 1 kg = 132,00 zł )
szt.

SERopodobny produkt wegański śmietankowy z nerkowca BIO 140g Bert

SERopodobny produkt wegański śmietankowy z nerkowca BIO 140g Bert
SERopodobny produkt wegański śmietankowy z nerkowca BIO 140g Bert
Producent: BERT | Kod produktu: 21098
SERopodobny produkt wegański śmietankowy z nerkowca BIO 140g Bert

Wegańska wersja serka śmietankowego. Produkt o kremowej, gładkiej aksamitnej konsystencji sporządzony z orzechów nerkowca.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 19,99 zł
( 1 kg = 142,79 zł )
szt.

SERopodobny produkt wegański typu Camembert z nerkowca BIO 145g BERT

SERopodobny produkt wegański typu Camembert z nerkowca BIO 145g BERT
SERopodobny produkt wegański typu Camembert z nerkowca BIO 145g BERT
Producent: BERT | Kod produktu: 22868
SERopodobny produkt wegański typu Camembert z nerkowca BIO 145g BERT

Ser Wege Camembert z nerkowca BIO 145g BERT – rzemieślniczy, dojrzewający w pleśni. Kremowa konsystencja i wyrafinowany smak. Wegańska alternatywa dla camemberta. Sprawdź skład!

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 24,90 zł
szt.
  • nowość

Smarowaniec Kremowy wegański odpowiednik sera twarogowego 130g Wege Siostry

Smarowaniec Kremowy wegański odpowiednik sera twarogowego 130g Wege Siostry
Smarowaniec Kremowy wegański odpowiednik sera twarogowego 130g Wege Siostry
Producent: Wege Siostry | Kod produktu: 22222
Smarowaniec Kremowy wegański odpowiednik sera twarogowego 130g Wege Siostry

Smarowaniec klasyczny-produkt seropodobny, odpowiednik serka twarogowego.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,99 zł
( 1 kg = 99,92 zł )
szt.

Tempeh naturalny BIO 300g Bio Planet

Tempeh naturalny BIO 300g Bio Planet
Tempeh naturalny BIO 300g Bio Planet
Producent: Bio Planet | Kod produktu: 21643
Tempeh naturalny BIO 300g Bio Planet

Sojowy zamiennik sera lub mięsa idealny do potraw kuchni wegańskiej i wegetariańskiej.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,90 zł
( 1 kg = 33,00 zł )
szt.

Tofu naturalne Bio 300g Solida Food

Tofu naturalne Bio 300g Solida Food
Tofu naturalne Bio 300g Solida Food
Producent: Solida Food | Kod produktu: 19044
Tofu naturalne Bio 300g Solida Food

Tofu to produkt wegański. To świetny dodatek do zup, sałatek i deserów. 

Dostępność: brak towaru

Cena: 11,30 zł
( 1 kg = 37,67 zł )
  • produkt niedostępny

Tofu Wędzone Bio 220g Solida Food

Tofu Wędzone Bio 220g Solida Food
Tofu Wędzone Bio 220g Solida Food
Producent: Solida Food | Kod produktu: 22909
Tofu Wędzone Bio 220g Solida Food

Odkryj Tofu Wędzone Bio Solida Food – ekologiczny, wędzony dymem z drewna bukowego i dębowego. Bogate w białko roślinne, gotowe do spożycia. Idealne na kanapki, sałatki i dania kuchni roślinnej. Sprawdź wartości odżywcze i przepisy!

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 13,50 zł
( 1 kg = 61,36 zł )
szt.
  • nowość

Tofu z konopi 250g Naturavena

Tofu z konopi 250g Naturavena
Tofu z konopi 250g Naturavena
Producent: NaturaVena | Kod produktu: 18407
Tofu z konopi 250g Naturavena

Tofu wytworzone z nasion konopi siewnej.Można je spożywać bezpośrednio lub jako dodatek do sałatek lub potraw.

Dostępność: brak towaru

Cena: 13,20 zł
( 1 kg = 52,80 zł )
  • produkt niedostępny

Wegańskie sery – zdrowa alternatywa dla nabiału

Coraz więcej osób sięga po wegańskie zamienniki sera, zarówno ze względów etycznych, zdrowotnych, jak i ekologicznych. Wśród nich króluje tofu, ale na rynku dostępne są też inne produkty, takie jak sery z orzechów nerkowca, migdałów czy kokosa. W tym artykule omawiamy najpopularniejsze wegańskie sery, ich właściwości i zastosowania w kuchni.

Tofu – klasyk wśród wegańskich serów

Tofu, zwane również „serem sojowym”, to jeden z najstarszych roślinnych zamienników sera. Powstaje przez koagulację mleka sojowego i prasowanie w bloczk.

Jakie są rodzaje tofu

  • Tofu naturalne (jedwabiste i twarde) – nadaje się do dań na słono i słodko.
  • Tofu wędzone – ma intensywny smak, idealne do kanapek i sałatek.
  • Tofu przyprawione (np. z ziołami, curry, papryką) – gotowe do spożycia bez obróbki.

Wartości odżywcze tofu:

Tofu jest bogate w białko roślinne, to ok. 8-10 g na 100 g., zawierają wapń jeśli producent dodaje sól wapniową i niskokaloryczne, bo ok. 70-120 kcal w zależności od typu.

Jak wykorzystać tofu w kuchni? 3 najpopularniesze zastosowania sera tofu

  1. Jajecznica z tofu – rozdrobnione tofu z kurkumą i czarną solą.
  2. Pasta kanapkowa – blendowane tofu z oliwą, czosnkiem i ziołami.
  3. Grillowane tofu – marynowane w sosie sojowym i pieczone.

Wegańskie sery fermentowane np. z orzechów nerkowca

Alternatywą dla tofu są sery roślinne na bazie fermentacji, np. z nerkowców, migdałów lub soi. Przypominają tradycyjne sery pleśniowe lub dojrzewające. 

Przykłady serów wegańskich z orzechów

  1. Camembert wegański – z białej pleśni, na bazie nerkowców.
  2. Ser „cheddar” z kokosa – z dodatkiem drożdży nieaktywnych.

Jak zrobić domowy wegański ser?

Prosty przepis na ser z nerkowców:

  1. Namocz orzechy na noc.
  2. Zmiksuj z probiotykiem (lub sokiem z cytryny).
  3. Fermentuj 24-48 godzin.
  4. Dodaj sól, pieprz, zioła.

Sery roślinne topione i w plastrach

W sklepach znajdziesz też gotowe wegańskie sery plastrowane i topione, To zamienniki tradycyjnego sera, dla wegan i wegetarian a także osób z nietolerancją laktozy i kazeiny. Mogą to być np. Violife na bazie kokosa i skrobii lub Simply V na bazie migdałów i ziemniaków. Najczęstsze zastosowanie sera serów roślinnych to zapiekanki, pizza i fondue.

Czy wegańskie sery są zdrowe? Zalety i wady

Jakie są plusy serów roślinnych:

  • Bez cholesterolu i laktozy.
  • Bogactwo aminokwasów (zwłaszcza tofu).
  • Przyjazne dla środowiska (mniejszy ślad węglowy niż nabiał).

Jakie są minusy serów roślinnych:

  • Niektóre zawierają dużo tłuszczu np. sery kokosowe.
  • Wersje makretowe bywają bardzo mocno przetworzone.

Sery roślinne dla kogo

Wegańskie sery, takie jak tofu, fermentowane produkty z orzechów czy gotowe zamienniki, to świetna opcja dla osób na diecie roślinnej. Można je przygotować samodzielnie lub kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami, by znaleźć swój ulubiony smak!

Szukasz przepisów? Sprawdź nasze propozycje na wegańskie sery domowej roboty!

#weganskiesery #tofuprzepisy #serznerkowcow #zamiennikisera #dietaroslinna #serybezlaktozy #fermentowaneserywegańskie #czytofujestzdrowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium