
KETO i Low Carb
Promocja
Kolageny wsparcie dla stawów ścięgien i kości oraz dla skóry, włosów i paznokci
Wybór najlepszego kolagenu zależy od celu jaki chcemy osiągnąć, ale najważniejsze są typ kolagenu oraz jego pochodzenie. Kolagen dostępny na rynku to najczęściej rybny lub wołowy, rzadziej wieprzowy lub drobiowy. Najczęstszą formą jest hydrolizat, czyli peptydy kolagenowe, bo on zapewnia wysoką przyswajalność.
Typ kolagenu są trzy: typu I, II oraz III. Najczęściej spotykany to typ I i typ III, co w połączeniu daje najlepsze efekty dla urody i stawów, wspierając skórę, włosy i paznokcie, ale także ścięgna i kości. Typ II występuje głównie w chrząstce stawowej, więc można go polecić na stawy. Typ III wspiera elastyczność skóry i narządów wewnętrznych, często występuje z typem I.
Należy pamiętać, że każdy kolagen, bez względu na formę i pochodzenie, lepiej działa w połączeniu z witaminą C.
KETO LCHF
KETO LCHF
Z czego powstaje kolagen
Kolagen jest pochodzenia zwierzęcego i pochodzi głównie z tkanek rybich lub wołowych. Rzadko zdarza się wieprzowy lub drobiowy np. z kurczaka. Kolagen rybny inaczej marine jest bardzo dobrze przyswajalny, bogaty w typ I i jest rewelacyjny dla skóry, włosów i paznokci. Jest droższy od wołowego.
Kolagen wołowy, nazywany często bovine zawiera typy I i III. Dobry dla skóry, stawów i ogólnego zdrowia. Jest bardziej popularny i tańszy od rybnego.
Jakie są formy kolagenu
Najlepszą formą kolagenu jest hydrolizat, czyli forma peptydów kolagenowych, co jest formą najlepiej przyswajalną. Kluczową czynnością jest suplementacja kolagenu wraz z witaminą C która wspiera jego syntezę.
Jaki kolagen wybrać rybi czy wołowy
Choć nie jest to regułą, to w zależności od celu stosowania przyjmuje się, że dla skóry, włosów i paznokci powinno się stosować kolagen rybny, z witaminą C. Dla stawów natomiast, kolagen wołowy, też z witaminą C . Kolagen wołowy niektórzy uznają jako uniwersalny: zarówno dla urody, jak i zdrowia stawów.
Z czym najlepiej łączyć kolagen
Oprócz witaminy C, która jest kluczowa dla syntezy kolagenu, warto wspierać suplementację kolagenem innymi składnikami, zwiększającymi jego przyswajalność, produkcję i działanie w organizmie. Najczęstszym dodatkiem do kolagenu, jest:
Gdy naszym celem jest elastyczności stawów: Witamina C, siara organiczna MSM, która wzmacnia stawy i skórę, wspiera syntezę kolagenu i keratyny i działa przeciwzapalnie, kadzidłowiec.
Gdy naszym celem jest uroda (skóra włosy, paznokcie), to najlepszymi dodatkami będą: kwas hialuronowy, który nawilża skórę, wspomaga elastyczność i działa synergicznie z kolagenem, cynk, który bierze udział w regeneracji skóry i gojeniu ran, miedź, która wspiera enzymy biorące udział w tworzeniu włókien kolagenowych, przez co ułatwia wbudowywanie kolagenu w tkanki, witamina E, silny antyoksydant, chroni kolagen przed degradacją, witamina A, najlepiej w postaci retinolu, która reguluje wzrost i odbudowę komórek skóry, wspomagając produkcję kolagenu krzemionka inaczej silica, doskonałe źródło niezbędnego krzemu, otrzymywana głównie z bambusa lub skrzypu polnego. Przy suplementacji kolagenem, warto włączyć do diety aminokwasy, takie jak glicyna, prolina i lizyna
Kolagen idealne połączenie
Kombo idealne to Kolagen + Witamina C + Kwas hialuronowy + Cynk + MSM + Krzemionka. dostępny np. w postaci Collagen Beauty.
W e-superfood.pl kupisz wszystkie rodzaje najwyższej jakości czystego kolagenu oraz synergicznych mieszanek z niezbędnymi dodatkami w formie sproszkowanej, w postaci saszetek lub kapsułek