Koszyk: (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł

To co mamy za darmo. Wspaniała siódemka.

0
To co mamy za darmo. Wspaniała siódemka.

To co mamy za darmo. Wspaniała siódemka.

 

SEN to czas kumulowania energii w naszym organizmie. To moment kiedy nasze ciało spowalnia, relaksuje się, a świadomość przechodzi w stan wyłączenia. Jeżeli zadbamy o to, by był on pełny (REM, NREM), wartościowy i wystarczająco długi nasze ciało będzie w dobrej formie, pełne energii. Nasz umysł zachowa jasność. Dobry sen pomoże zregenerować mózg, mięśnie, kości, tkanki oraz zachować młody wygląd.

Problemy ze snem to brak energii, zaburzenia nastroju, depresja i problemy psychiczne.


ODDECH i proszę się tu nie śmiać. Oddychać trzeba umieć. Większość z nas oddycha przez usta, co nie jest prawidłowe. Tak oddychając wprowadzamy do organizmu wirusy, alergeny. Prawidłowy oddech to ten przez nos. Nos to nasz filtr, który oczyszcza powietrze i stanowi barierę dla patogenów. Ponadto tak oddychając zwiększamy pobór tlenu nawet o 20 %, a organizm w trakcie np. ćwiczeń -będzie wydajniejszy.

Istotę prawidłowego oddechu dostrzega wielu wybitnych sportowców takich jak Iga Świątek czy Artur Szpilka. 

Oddychanie nosem wiele zmienia, a do słowników wchodzi termin "mouth taping". Proponujemy zainteresować się profilem Maciej Szyszka - mastering body and mind, którego uważamy za guru w Polsce w tej dziedzinie. To on promuje oddech nosem, który tak wiele wnosi i zmienia.


POST czyli popularna głodówka, ale zrobiona z głową, okresowo, raz na jakiś czas, zaplanowana, z arsenałem wody i elektrolitów, czyli soli i minerałów. Pozwala oczyścić się i odpocząć jelitom. Podkręca metabolizm, wzmacnia naszą odporność, zmniejsza stany zapalne, reguluje poziom cukru we krwi. Głodówka opóźnia procesy starzenia i dodaje energii i wydłuża życie.

Polecamy obserwację profilu Siła Wilka - Konsulting personalny: dieta, forma i zdrowie, a styl życia. To on kiedyś przekazał nam olbrzymią dawkę wiedzy, podczas 2-dniowego szkolenia, u nas w Radomiu.

ZIMNO czyli morsowanie oraz inne formy ekspozycji na zimno. Nie trzeba od razu wskakiwać do grudniowego jeziora, wystarczy brać zimny prysznic, podreptać na boso po śniegu lub zakręcić kaloryfer.  Zimno hartuje ciało, podkręca metabolizm. Ważne- podczas zimnych kąpieli nasz organizm wytwarza endorfiny- hormony szczęścia, które łagodzą ból i stres.

Na ten temat napisano setki książek, więc nie będziemy się tu rozpisywać. Kto spróbował, ten widzi różnicę i namawia innych. Kto nie spróbował namawiamy, by spróbować.


AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA - jeśli szkoda ci finansów na fitness czy basen, to zacznij od spacerów, biegu, nordic walking, roweru, chodzenie po górach, pływania w jeziorze gdy jest sezon. Wszystkie chwyty dozwolone. Zamień jazdę samochodem na spacer i windę na schody. Ruch to życie. Ruch pomaga walczyć z depresją, pomaga oczyścić umysł ze złych emocji, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.


DIETA - nie lubimy tego słowa, bo ona kojarzy się z wyrzeczeniami i niesmacznym jedzeniem, a to ma być sposób na życie. Nie kupujmy śmieciowego, przetworzonego jedzenia. Sprawdzajmy etykiety produktów. Kupowanie dobrych produktów wcale nie musi być drogie. Jedno jajko kosztuje 1,5 zł. Warto zjeść mniej a zdrowiej. Nie przejadajmy się.

Nie będziemy tu promować żadnej z diet, każdy organizm jest inny, każdy człowiek ma inne upodobania. 


RODZINA i BLISCY PRZYJACIELE - w rejonach świata, gdzie ludzie żyją ponad 100 lat takich jak Okinawa, Kostaryka, włoska Sardynia czy grecka Ikaria jednym z elementów ich życia jest wspólne przebywanie ze sobą, wspólne posiłki i więź międzypokoleniowa. Człowiek to " zwierzę stadne". Samotność zabija. czas z bliskimi, możliwość podzielenia się emocjami pomaga w codziennym trudnym życiu.

Może to zabrzmi górnolotnie, ale w dzisiejszym świecie, w codziennej pogoni za lepszym "czymś" zapominamy o elementarnych podstawach funkcjonowania i naturze człowieka.

 

E-superfood.pl

Komentarze do wpisu (0)

© Remedy Template by Maxsote
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium