Zarówno my jak i Aleksandra Odziemkowska znana jako OLALALCHF pochodzimy z Radomia. Nasze drogi spotkały się, bo niezależnie od siebie promowaliśmy podobny rodzaj odżywiania: LCHF ( z ang. Low Carb High Fat, czyli nisko węgle wysoko tłuszcze).
Początek kontaktu z Olą był dosyć humorystyczny, bo kontaktowaliśmy się przez komunikator Messenger i w trakcie konwersacji okazało się, że również jest z Radomia :O
Zdziwiło to i nas i ją :)
W tym czasie nic nie zapowiadało spektakularnego sukcesu. Ola prowadziła wtedy wspomnianego bloga OlaLaLCHF, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W miarę upływu czasu postanowiła wydać swoje pomysły w formie książki, a my podjęliśmy się w całości dystrybucji tej pozycji. OlaLaLCHF kojarzyła się popularnym z blogiem, ale momentu wydania książki „Dieta Ketogeniczna – jedz tłuszcz, spalaj tłuszcz ciesz się zdrowiem” bardziej kojarzy właśnie z tym drugim.
Książka jest starannym podsumowaniem bloga. Jest zbiorem kilkuletnich doświadczeń dopieszczanych opiniami czytelników. Jest przeznaczona dla chcących zmienić coś w swoim życiu, zrzucić zbędne kilogramy, lepiej wyglądać, zdrowiej się poczuć albo po prostu zmierzyć się z dietą ketogeniczną, która staje ostatnio bardzo popularna.
Jest mini poradnikiem i książką kucharską w jednym. Znajduje się tam ponad 260 prostych przepisów, dokładnie opisanych i opatrzonych zdjęciami, co bardzo ułatwia korzystanie osobom zaczynających swoją przygodę z gotowaniem. Jest idealna dla początkujących.
Książka bardzo przypadła czytelnikom do gustu i okazała się niesamowitym bestsellerem, a jej sprzedaż przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Kończymy sprzedaż piątego dodruku i oczekuje na szósty :O
Od momentu premiery w grudniu 2019 roku w ciągu 1,5 roku zostało rozesłanych tysiące egzemplarzy nie tylko po Polsce, ale co ciekawe do większości krajów Europy. Najwięcej do Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii a także do USA i Kanady.
Książka promuje dietę ketogeniczną, której podstawą jest: mąka kokosowa i inne produkty z kokosa np. mleczko czy śmietanka oraz wszystkie produkty zawierające zdrowy tłuszcz czyli jaja, masło, tłuste mięsa, podroby, ryby i rosół. Im tłuściej tym lepiej. Zamiast tradycyjnych mąk można stosować mąki orzechowe np. kokosową i migdałową, które zawierają duże ilości tłuszczu lub błonnika, oraz łuskę babki jajowatej. W podstawowym menu występuje awokado i masła orzechowe a warzywa można jeść w dowolnych ilościach pamiętając, by nie były bulwiaste lub strączkowe i aby nie przekroczyć progu dozwolonych do spożycia węglowodanów. Owoce, najlepiej jagodowe nie są zakazane, ale powinny stanowić jedynie dodatek do pożywienia.
Do smażenia i pieczenia używamy olej kokosowy, masło ghee albo smalec gęsi.
Do sałatek na stosujemy natomiast oliwę z oliwek i cała gamę olejów zimnotłoczonych: lniany, konopny, z czarnuszki, z wiesiołka, z ogórecznika, z ostropestu itp Na szczególna uwagę zasługuje olej z pestek dyni. który ma fenomenalny orzechowy smak.