Producent
Bezglutenowe
BIO ekologiczne
Nowość
Promocja
Wina i piwa bezalkoholowe
Doskonała alternatywa dla napojów alkoholowych.
Dobrej jakości wino czerwone typu Merlot, białe Chardonnay oraz musujące w ekologicznej wersji. Idealne na świętowanie urodzin dzieci :)
Piwa ekologiczne tradycyjnie ważone, na bazie słodu jęczmiennego oraz pszeniczne. Koneserzy znajdą również wersje Radler oraz imbirowe.
Możesz świętować i bez grzechu wsiąść za kierownicę samochodu.
Mogą spożywać go nawet dzieci i kobiety w ciąży.
Różnorodność ekologicznych artykułów spożywczych jest obecnie bardzo duża, co zdecydowania ułatwia wybranie tych, które odpowiadają nam najbardziej. Napoje bezalkoholowe o smaku piwa lub wina to jedne z wielu dostępnych opcji, które cenione są za swoje walory smakowe oraz fakt, że produkowane są z wyselekcjonowanych surowców. W rezultacie stanowią interesującą alternatywę dla zwykłych produktów zawierających alkohol. Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że mimo charakterystycznego i wyczuwalnego smaku wina czy piwa, te napoje ekologiczne są bezalkoholowe. Spróbujemy rozwiać tę tajemnicę!
Ekologiczne napoje bezalkoholowe o smaku piwa i wina
W produkcji ekologicznych, bezalkoholowych napojów o smaku piwa i wina kluczowe jest takie dobranie składników, aby nuty smakowe gotowego produkty były dobrze skomponowane i wyraziście wyczuwalne. To zaś oznacza, że konieczne jest staranne wyselekcjonowanie surowców, na przykład soku z winogron lub jabłek, ekstraktu z dzikiego bzu czy też słodu jęczmiennego i chmielu. Oczywiście bardzo ważna jest też odpowiednia woda, która powinna być jak najwyższej jakości. Tylko bazując na produktach pozyskanych ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł można spodziewać się, że wyprodukowany bezalkoholowy napój o smaku wina lub piwa spełni oczekiwania smakoszy.
W jaki sposób produkuje się ekologiczne napoje bezalkoholowe o smaku piwa lub wina?
Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wytwarza się ekologiczne napoje bezalkoholowe. Zasadniczo proces produkcyjny, przynajmniej na początku, nie różni się znacząco od procesu produkcji wersji z tak zwanymi procentami. Różnica w warzeniu piwa polega na przerwaniu fermentacji w odpowiednim momencie, przez co mimo zachowania walorów smakowych, napój nie zawiera alkoholu. W przypadku wina stosuje się zaś tak zwaną dealkoholizację przeprowadzaną w odpowiednich warunkach. Jest to procedura wymagająca podgrzania napoju do ściśle określonej temperatury. Podczas podgrzewania alkohol po prostu odparowuje, a uzyskany w ten sposób produkt końcowy zachowuje swój smak oraz zapach.