Koszyk: (pusty)
do kasy suma: 0,00 zł

Keto Suplementy

Wiele osób decydujących się na zmianę sposobu odżywiania oraz wyeliminowanie z jadłospisu niektórych produktów zastanawia się nad słusznością podjętej decyzji. Z jednej strony trudno bowiem tak od razu zrezygnować z ulubionych dań czy napojów, a z drugiej mogą pojawić się wątpliwości, czy stosując na przykład dietę keto przez dłuższy okres, organizmowi nie zabraknie mikroelementów. Na szczęście wątpliwości te można rozwiać, zapoznając się szczegółowo z informacjami dotyczącymi danej diety oraz dowiadując się, czy i w jaki sposób suplementować brakujące witaminy oraz minerały.

Suplementy

Na czym polega dieta keto?

Tak naprawdę w tym przypadku chodzi głównie o takie zbilansowanie spożywanych codziennie tłuszczów, węglowodanów oraz białek, aby ze względu na deficyt dwóch ostatnich, w procesach metabolicznych do produkcji energii wykorzystywane były przede wszystkim tłuszcze dostarczane wraz z jedzeniem lub te zgromadzone w organizmie. Jest to jednak opcja, której stosowanie należy skonsultować ze specjalistą. Taka osoba pomoże bowiem w dobraniu optymalnego wariantu i ostrzeże przed ewentualnymi niedogodnościami oraz potencjalnymi problemami. Doradzi również, w jaki sposób uzupełniać minerały oraz witaminy, a także odpowie na pytania dotyczące dostępnych na rynku suplementów roślinnych, na przykład ekstraktu z pokrzywy zwyczajnej, zielonej kawy czy też aceroli.

Dieta keto a suplementacja

Temat suplementacji jest jednym z najczęściej poruszanych, szczególnie przez osoby, które do tej pory nie interesowały się tematem, a chcą zgłębić swoją wiedzę przed zmianą sposobu odżywiania. Nie jest to zaskakujące, ponieważ znaczne zredukowanie węglowodanów oraz białek może spowodować, że konieczne będzie uzupełnianie niektórych mikro- oraz makroelementów, a także witamin. Mowa tutaj przede wszystkim o elektrolitach (potas, sód oraz magnes), cynku, fosforze czy witaminie B, których niedobór może być szczególnie odczuwalny na początku. Ponadto, samo utrzymanie stanu ketozy może być łatwiejsze, jeżeli codzienny jadłospis zostanie wzbogacony o odpowiednie składniki.

Suplementacja na diecie keto

Wiele osób oczekuje, że dzięki zmianie sposobu odżywiania szybko osiągnie wyznaczony cel, na przykład redukcję wagi. Jednak skupiając się na tym, aby powzięte działania zakończyły się sukcesem, nie możemy zapominać o dobrostanie organizmu. Właśnie dlatego warto zainteresować się tym, do czego służą suplementy na ketozie. W rezultacie łatwiej będzie uniknąć błędów żywieniowych, szczególnie w pierwszych tygodniach.

Zobacz także: Słodziki na KETOSuplementy dietyKombucha i napoje roślinneKeto przetworyDżemy bez cukruOrzechy i ziarna, Keto przekąskiKiszonki i zakwasyDania gotowe KETOMleczka, śmietanki i kremy kokosoweKremy i pasty KETOMięso i rybyMakarony KETOMąki i mieszanki do wypiekuZdrowe tłuszcze.

© Remedy Template by Maxsote
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium